Usługi mechaniczne

Mechanika samochodowa


Boma Bosch Service to nie tylko opony, w naszym serwisie wykonujemy Obsługę bieżącą i naprawy mechaniczne silników, zawieszeń, ukł. kierowniczych, ukł. hamulcowych, wymiany rozrządów, naprawy elektryczne.

Diagnostyka komputerowa za pomocą urządzeń Bosch KTS


Samochody w XXI wieku naszpikowane są elektroniką, często diagnoza i naprawa, nie może odbyć się bez weryfikacji usterek testerem diagnostycznym – w Boma Bosch service to dla nas chleb powszedni.

Kompleksowo zajmiemy się układem klimatyzacji w twoim aucie.


Serwis klimatyzacji R134A i 1234YF
Jak wygląda serwis klimatyzacji?
wymiana czynnika roboczego i oleju do smarowania sprężarki – w naturalny sposób każdego roku ubywa z klimatyzacji ok.10% czynnika roboczego, co nie jest zjawiskiem niepokojącym. Jednak większe ubytki mogą świadczyć o ulatnianiu się płynu w sposób nienaturalny i wskazywałoby to na wstępowanie usterki. Testy szczelności wykonuje się z wykorzystaniem specjalnej maszyny, która odsysa czynnik oraz wytwarza próżnię, osuszając w ten sposób układ z wilgoci. W tym czasie możliwe jest sprawdzenie występowania nieszczelności.

  • odgrzybianie – jest to potoczna nazwa dla procesu dezynfekcji stosowanego w celu usunięcia z układu klimatyzacji bakterii i mikroorganizmów.
  • wymiana filtra kabinowego – to właśnie on jest odpowiedzialny za zatrzymywanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie dostają się do pojazdu z zewnątrz.
  • wymiana osuszacza – nie jest to czynność, którą należy wykonywać zawsze przy serwisie klimatyzacji. Jednak zalecane jest wymienianie osuszacza co 2-3 lata.

Geometria kół Hunter 3D

Geometrię 3D Hunter w Boma Bosch Service wykonujemy na jednym z najlepszych urządzeń na rynku. HUNTER 3D daje nam niezawodność i stabilność pomiarów przy niewielkim nakładzie czasowym.
Cały proces przebiega bez konieczności podnoszenia pojazdu, a mechanik na bieżąco może obserwować i kontrolować przesyłane przez kamery informacje na temat położenia kół w obrazie 3D. Mierzą one pozycje i kąty, a komputer obliczając ok 30 różnych parametrów pozwala nam określić przyczyny zmian położenia kół w pojeździe.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

Zalety dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów Twojego samochodu

zapewnia głęboką wymianę oleju w układzie. Wymianie podlega 100% oleju, także ten głęboko zalegający w konwerterze, koszach sprzęgłowych, hamulcach ASB, pompie, chłodnicy oraz przekładni hydrokinetycznej.
Dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów przeprowadza się za pomocą specjalistycznego, profesjonalnego urządzenia. Urządzenie to wpina się w obieg olejowy skrzyni biegów. Zużyty olej zostaje przepompowany na nowy (wraz z użyciem dodatkowych środków czyszczących i uszlachetniających).
Przy okazji wymiany oleju warto zastosować tę specjalną płukankę, która zapewni czystość wszelkich zakamarków skrzyni biegów.